1. Saça Eşarp Dolama Çok Moda!

  [h=1]Saça eşarp dolama çok moda![/h][h=2]Audrey Hepburn'un saçında gördüğümüzden bu yana yıllar geçti ama o ikonik görüntü gözümüzün önünden hiç gitmedi. Saça bağladığımız eşarplardan bahsediyoruz, çünkü onlar geri geldiler![/h][​IMG]


  Retro görünümlü saç aksesuvarlarını şimdiye kadar çoktan görmüş veya kullanmış olabilirsiniz. Saç bantları, saça dolanan eşarplar malum çok moda... Hatta bu yaz kendi çapında "Lale Devri"ni yaşadığını bile söyleyebiliriz.

  50'li, 60'lı ve 70'li yıllardan esinlenilen saç bantlarının bohem bir havası var. Saç bandı diye genelleme yapıyoruz aslında. Bu sene moda olan saça eşarp veya fular sarma. Kalın saç bantları da onların yerini tutabilir elbette.

  [​IMG]


  Bu retro görünümlü saç modasını ünlüler çoktan benimsemiş olacak ki en önce onlarda gördük.

  Özellikle Katie Holmes saçına bu tür aksesuvarlar takmaya bayılıyor. Aslında biz bu modele hiç yabancı değiliz, öyle değil mi? Yazın, tatilde saçlarımızı güneşten korumak genelde bunu tercih ediyoruz.
  [​IMG]

  Sadece Holmes değil; Jennifer Lopez, Rihanna ve Nicole Richie'de son zamanlarda karşımıza saç bantlarıyla çıkan ünlüler arasında...

  Jennifer Lopez genelde bu stili tercih ediyor ve şu anda plajlarda da en çok görülen model bu.


  Yurtdışında eşarpları "türban" olarak dolama modeli de çok yaygınlaştı. Bu bizim anladığımız türde türban değil ama... Bakın, nasıl yapılıyor:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  primavera

  primavera Favori Üye
  Şunlar da ilginizi çekebilir:
Bu konu 'Her Çeşit' forumundadır ve primavera tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Sayfayı Paylaş